Haberler - Fatih Sultan Mehmet İlkokulu

Haberler

Öğrencilerimize Okul Sütü Dağıttık

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönem 5 şubat pazartesi günü okulların açılması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulumuza gönderilen Okul Sütü öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı. Tüm öğrencilerimize afiyet olsun.    

Devamı

OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMASIN!

 İlçemiz  Halk Eğitim Merkezi ve Fatih Sultan Mehmet İlkokulu´nda "Okuma Yazma Kursu" açılacak olup kursa katılmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezi veya Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Devamı

Öğrencilerin "yazı stili"ni okullar belirleyecek!

İlkokul birinci sınıf öğrencilerine Türkçe dersinde, dik temel yazı veya birleşik eğik el yazısı stillerinden hangisiyle eğitim verileceği, okul zümre öğretmenler kurulunca belirlenecek.

Devamı

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı     

Devamı

Öğretmen Gelişim Eylem Planı hazırlandı

Öğretmenlerin alan bilgilerini sürekli güncellemeleri, öz değerlendirme yaparak kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalara katılmalarını sağlamak ve eğitim alanında ulusal ve uluslararası gelişmelerle ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla "Öğretmen Gelişim Eylem Planı" hazırlandı.

Devamı

Yılmaz: Okul öncesi eğitimde 37 pilot il belirledik

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: - "Okul öncesi eğitimde 80 yılda alınan mesafeden daha fazlasını bu dönemde katettik. Okul öncesi eğitimde 37 pilot il belirledik. Bu pilot illerde okul öncesi kırtasiye giderlerini ve eğitim materyallerini Bakanlığımız karşılıyor"  

Devamı

Ücretli Öğretmenlere 5 Bin Atama İçin Başvuru İşlemleri Nasıl Olacak? Kimler Başvurabilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlerden şartları taşıyanlara, ( 5 yıl ve üzeri MEB´e bağlı kurumlarda ücretli öğretmenlik yapanlara) 5000 kontenjan ayıracak. Önceki Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında, ücretli öğretmenlerin KPSS puanı yetersizliğinden dolayı mülakatalara giremediğini ve atanamadığını duyurmuştu. Bakan Yılmaz´ın bu açıklaması ücretli öğretmenlik yapanları umutlandırdı. Bugün Meclise sunulan torba yasada durum biraz daha netleşti. Ücretli öğretmenlerin 5000 kontenjana başvuru süreleri ve şartları torba yasada açıklandı.

Devamı

Öğretmenlerimizden Yemeğe Davet

Tüm öğretmenlerimiz adına bizleri davet eden Veysi ve Mustafa hocalarımıza evinde ağırlamalarından dolayı ve bu güzel günde hoş bir sohbet ile bizleri karşılayan değerli öğretmenlerimize  teşekkür ediyoruz.  

Devamı

Öğretmenlerimizden Mangal Keyfi

Eğitim öğretim dönemini tamamlamak üzereyken Okul öğretmenleri yılın yorgunluğunu okul bahçesinde öğle arası düzenledikleri mangal partisi ile çıkardılar. Yıl boyunca büyük emek veren ve yorulan öğretmenlerin mangal partisine tüm öğretmenlerimiz katıldı. Başarılı geçen bir dönem için öğretmenleri kutlayan Mehmet TUNÇ ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Sizler geleceğin mimarlarısınız" dedi. Samimi bir ortamda gerçekleşen etkinlikte yorgunluk attıklarını söyleyen öğretmenler yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmaya başladıklarını söylediler.

Devamı

Güvenli İnternet Kullanımı

Devamı