Haberler - Fatih Sultan Mehmet İlkokulu

Haberler

Okuma Bayramımız Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı!

2017 -2018 Eğitim Öğretim Yılında okulumuzda eğitim gören 1. sınıf öğrencilerinin okuma ve yazma çalışmalarındaki başarılarını kutlamak amacı ile 1. sınıf öğretmeni Akan ÇELİK´in hazırlamış olduğu okuma bayramı kutlamaları yapıldı. "Okuma Bayramı" büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Devamı

OKUMA BAYRAMI YAPIYORUZ!

Biz artık hem okuyup hem de yazabiliyoruz. Bunun için yarın saat 11:00´de  okuma bayramı şenliğimiz var. Sizler de davetlisiniz. :)    1/A SINIFI

Devamı

OKULUMUZDA GERİ DÖNÜŞÜM TANITIMI YAPILDI.

Okulumuz Fen ve Teknoloji öğretmeni Merve KÖKSAL ve sekizinci sınıf öğrencileri sınıflarımızda "geri dönüşüm" tanıtımı yaptılar. Her sınıf ve koridora geri dönüşüm kutusundan koydular. Bu güzel çalışması için başta Merve KÖKSAL hocamıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.  

Devamı

İLÇE PTT MÜDÜRÜ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ.

İlçe PTT müdürü Sayın Kadri ÜRÜN okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimize PTT Çocuk mart sayısını dağıtmıştır.Kendisine bu ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ederiz.  

Devamı

ŞANLIURFA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ OKULUMUZDA DA KONSER VERDİ!

Engellilerin eğitimi, rehabilitasyonu, istihdamı, hukuki hakları, sağlık, sosyal dayanışma ve toplum içşndeki yerlerini almalarının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bu konserler bütün öğretmen ve öğrenci arkadaşların büyük beğenisini topladı. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz.  

Devamı

KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANDI!

Kütüphaneler Haftası kapmasında ilçe merkez kütüphanesinde yapılan kutlamalarda okul müdürümüz Sn Mehmet TUNÇ yılın en çok kitap okuyan öğretmeni seçilmiştir. Kendisini okul olarak kutluyor ve bu örnek davranışı için teşekkür ediyoruz.  

Devamı

DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI.

Okulumuz öğretmenlerinden Akan ÇELİK´in hazırlayıp sunmuş olduğu tiyatro gösterisiyle dünya tiyatrolar gününü büyük bir heyecanla kutlamış olduk.  Başta Akan ÇELİK hocamıza ve görecli öğrenci arkadaşlara sonsuz teşekkür ederiz.  

Devamı

OKU YAZ mobil uygulaması, Google Play Store ve IOS’ta

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarına destek olmak amacıyla mobil bir uygulama geliştirdi. OKU YAZ adlı mobil uygulama, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından Google Play Store, IOS ve EBA Dükkan’da yayımlandı.   Kullanıcılar OKU YAZ uygulamasını; akıllı tahta, tablet bilgisayar ve cep telefonlarından kullanarak  harflerin yazılış yöntemleriyle farklı yazılış şekillerini görebiliyor, harfin içinde geçtiği görselleri sesli olarak da dinleyebiliyorlar. Uygulamanın en önemli özelliği; harflerin doğru şekilde yazılmasını kolaylaştıran bir ara yüzle çizgi kontrolü yapılmasına imkân sağlaması.   Öte yandan YEĞİTEK EBA Stüdyolarında öğretmen eşliğinde bir sınıf ortamında okuma yazma öğreten örnek ders videolarının çekimine devam ediliyor. Çekilen bölümler EBA’da yayımlanmaya başladı.

Devamı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103.Yıl Dönümü

  Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü vesilesi ile başta, Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, bugün de Çanakkale ruhu ile Devletimizin bekası için Zeytin Dalı Harekâtında ve terörle mücadelede şehit düşen Mehmetçiklerimizi, güvenlik güçlerimizi, Conkbayırı’nda, Arıburnu’nda, Anafartalar’da Çanakkale zaferini şahadetleri ile nurlandıran yiğitlerimizi rahmet ve minnetle,şükranla  anıyoruz...

Devamı

AİLEMLE OKUYORUM (Her gün 20 dakika)

AMAÇ: Okullarımızın yanı sıra evlerimizde de ailelerimizle kitap okuma etkinlikleri düzenleyerek; okuyan, okuduğunu anlayan, gelecek kuşaklar için okumayı bir yaşam kültürü haline getiren bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Ailelerimizle yapılan bu etkinlik sayesinde öğrencilerimizde; kendine olan güveni geliştirmek, düşünce ufkunu genişletmek, ders başarısını artırmak, etkileyici konuşma ve hitap yeteneği kazandırmak, aile içi iletişimi güçlendirmek amaçlanmıştır.  

Devamı